Grįžti į visus įvykius
Tarp vakarų ir rytų

Tarp vakarų ir rytų

2017.07.25

„Nuo pirmojo festivalio stengėmės, kad į „Visagino country“ atvyktų grupės ir atlikėjai vis iš kitų valstybių. Dabar jau sunku surasti Europoje šalį, kurios grupė nebūtų lipusi į festivalio sceną. Šiemet pavyko prisikviesti atlikėjus iš Gruzijos – grupę „Windshield“. Tokio jų kuriamo kantri skambesio mūsų scenoje dar nebuvo. Dalyvių taip pat laukiame iš Čekijos, JAV, Prancūzijos, Ukrainos, Latvijos, Lenkijos ir, žinoma, Lietuvos. Bus galima išgirsti ir įvairių kantri muzikos stilių – nuo klasikinio iki modernaus skambesio ar labiau lyriško“, – pasakojo viena iš renginio organizatorių Elena Čekienė.

Abu festivalio vakarus žiūrovai sulauks atlikėjų ir iš kantri muzikos tėvynės – šį kartą į Visaginą atvyksta iš JAV Arkanzaso valstijos kilęs Buddy Jewell. Jau pirmasis šio atlikėjo albumas sugebėjo tapti auksiniu ir „Bilboard country“ šimtuke ilgą laiką buvo 13 – toje vietoje. Iš Kentukio valstijos atvyksta dainininkė April May. Šiuo metu atlikėja gyvena tarp tėvynės ir Prancūzijos, kas jos muzikai suteikia savotiško ir jaukaus žavesio.

Penkių čekių kolektyvas „Country sisters“ bus pirmoji grupė festivalio istorijoje, kai scenoje dainuos ir gros vien merginos. Iš Lenkijos su grupe „Koalicja“ atvyks kantri Karaliene tituluojama Alicja Boncol, kuria festivalio žiūrovai žavėjosi prieš 5 – rius metus.

Į sceną grįžta ir „Visagino country“ svečius sužavėjusi prancūzų grupė Kevin Buckley ir „The Yee – Haw band“. Iš Ukrainos šį kartą atvyks „Dos Paises“, o iš Latvijos kantri dvasią atveš Linita Medina, kuri jau keletą metų laukė galimybės pasirodyti Visagine.

Į festivalio sceną sugrįžta „Jonis“

Ištikimi festivalio žiūrovai nepamena, kad kiekvienais metais savo kantri muzika visus užvesdavo grupė „Jonis“. Deja, ši tradicija buvo nutrūkusi ir jau spėjome pasiilgti šios grupės linksmos kaimiškos muzikikės. Smagu, kad pagaliau šiemet vėl juos išvysime festivalio scenoje.

Ne taip dažnai Lietuvoje atsiranda nauja kantri stiliaus muziką propaguojanti ir grojanti grupė. „Country Live Project“ – maloni išimtis. Žiūrovų laukia šios grupės debiutas.

Festivalis neįsivaizduojamas ir be Virgio Stakėno. Šiemet, kaip ir kiekvienais metais, jis ruošiasi nustebinti susirinkusius ir nepalikti nei vieno abejingo. Virgis iki šiol yra tikras rekordininkas ir yra praleidęs tik vieną „Visagino country“ festivalį! Virgį scenoje pamatysime kartu su grojančiais ir danuojančiais Lietuvos kantri klubų nariais. Bet Virgis nebūtų Virgis, jei viską apie savo pasirodymą išpasakotų. Jo pasirodymas taip ir lieka paslaptyje.

Scenoje pasirodys ir šiame festivalyje užaugę muzikantai – Alvita bei Sepa su šeimynine grupe „Asorti“ iš Visagino. O kad neužsitęstų pertraukos, kol muzikantai ruošiasi pasirodymui ir jungia aparatūrą, scenoje šoks Šilutės „kaubojės“ – grupė „Dakota“ ir Visagino šokių teatro kolektyvas „Rūta“.

Rėmėjai Rėmėjas Rėmėjas Rėmėjas Rėmėjas