Come back to main page
IŠBANDYMAS PO 30 METŲ

IŠBANDYMAS PO 30 METŲ

2020.08.15

Kai 1991 m. kovo 20 d. kultūros ministerijoje susirinkę Virgis Stakėnas, Edmundas Žalpys, Sigitas Morkūnas ir Elena Čekienė nusprendė, kad Lietuvoje, Visagine (tuometiniame Sniečkuje) reikia organizuoti kantri muzikos festivalį, ne daug kas žinojo koks tai stilius ta kantri muzika. Ypač ji svetima ausiai buvo Sniečkaus gyventojams. Bet iškovojus nepriklausomybę daug tas tuo metu Lietuvoje buvo nauja ir negirdėta. Tačiau festivalio sumanytojai, dar vasarą sugalvoję festivalio pavadinimą (autorius Virgis Stakėnas) „Visagino country“, tikrai nesitikėjo, kad likus savaitei iki pirmojo festivalio Maskvoje bus suimtas Tarybų Sąjungos Komunistų partijos generalinis sekretorius Michailas Gorbačiovas, kad prasidės neramumai, kurie turės įtakos ir jaunai Nepriklausomai Lietuvos valstybei ir kad tai turės didelės įtakos festivalio organizavimui. Beveik paskutinę dieną prieš numatytą festivalio datą – 1991 m. rugpjūčio 24 d. buvo gautas leidimas festivalį organizuoti.

Nuo tų įsimintinų (jaunajai kartai visai nežinomų) dienų prabėgo 30 metų ir „Visagino country“ festivalio organizatoriai vėl susidūrė su iššūkiais – įvyks festivalis ar neįvyks. Tik šį kartą ne politiniai įvykiai turėjo įtakos, o COVID-19 pandemija apėmusi visą pasaulį.

Ilgai svarstę, sekę informaciją, birželio viduryje nusprendėme, kad festivalis turi įvykti. Kantristų meilė muzikai, festivaliui stipresnė už bet kokį virusą.

Taigi skelbiame džiugią naujieną, kad rugpjūčio 21-22 d. visų kantri muzikos mylėtojų, o ir šiaip visų kitų gerų žmonių norinčių smagiai praleisti laiką, laukiame Visagine. Čia 27-tąjį kartą pušynų apsuptyje skambės kantri muzika, kojos pačios kilnosis šokio ritmu, skambės juokas ir tvyros gera nuotaiką.Visą tai stengsis sukurti puikūs kantri muzikos mylėtojai. Net ir ypatingomis sąlygomis į festivalį atvyks net trys atlikėjai atstovaujantys kantri muzikos pradininkus – Jungtines Amerikos Valstijas. Tai Doug Adkins ir Paul Cataldo, bei grupė „Simply Rednecks“. Jie visi prasidėjus pandemijai užstrigo Europoje, todėl mes juos galėsime išvysti Visagine.

Jei ne šis virusas, turbūt niekada festivalio geografija nebūtų prasiplėtusi iki Malaizijos. Atvykęs į Lietuvą ir nebegalėjęs iš jos saugiai grįžti namo, čia šiuo metu reziduoja malaizietis Sherman Tan, kuris daugiau nei 20 metų yra kantri muzikos propaguotojas. Jį pamatysime festivalio scenoje.

Senokai nematėme Latvijos kantristų, šiemet šią valstybę atstovaus unikali grupė „Johnny Salamander“. Grupės lyderis ilgą laiką gyveno Amerikoje, tad įvaldė daug muzikos stilių. Kantri standartai, kantri rokas, rokabilis, tai tik nedaugelis stilių, kuriuos scenoje žada pademonstruoti grupė.

Jungtinę Karalystę atstovaus jaunas atlikėjas, kylanti kantri muzikos žvaigždė Danny McMahon. Jo lyriškos jautrios dainos tikimės sujaudins ne vieno klausytojo širdis.

Lietuvoje tikrų kantri muzikos stiliaus muzikantų nėra daug, tačiau daugelis bliuzo, roko grupių vis dažniau į savo repertuarą įtraukia kanri dainas ar net paruošia atskirą programą. Ne išimtis ir šių metų lietuviškojo kantri atstovai Virgilijus Jutas ir „Blues Makers“ ir Siga ir Rob Acoustic Duo. Festivalyje taip pat išvysime jaunas, savo muzikinio kelio tebeieškančias dainininkes Li Jan ir Gintarę Zenkevičiūtę, kuri specialiai į festivalį atskris iš Prancūzijos. Vietinės publikos džiaugsmui festivalyje išvysime Visagine gerai žinomą, įvairius stilius ir kalbas propaguojančią grupę SEPA Asorti. Grupės lyderis Sepa ne vieną kartą yra grojęs „Visagino country“ scenoje su įvairiais muzikantais ir grupėmis iš įvairių šalių.

Na ir, turbūt, nė vienas girdėjęs ar pabuvojęs „Visagino country“ festivalyje neįsivaizduoja jo be kantri tėvo – Virgio Stakėno. Maestro bus ir ne vienas, o su vyrais, kurie kartu pasivadino Stakėnas 3iO. Laukia tikrai įdomus pasirodymas.

Festivalis vyks dvi dienas ir ilgus du vakarus. Šeštadienį dienos metu galėsime pasidžiaugti jaunųjų atlikėjų balsų skambesiu, pamatyti ką per savaitę išmoko projekto „Utenos apskrities vaikų ir jaunimo kūrybinė – edukacinė stovykla „Country viltys 2020“ dalyviai. Šį projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

O kur dar mugė, skanėstai ir atrakcionai. Bus smagu, linksma ir įdomu. Jūs būtinai rugpjūčio 21-22 d. turite atvykti į 27-tąjį tarptautinį muzikos festivalį „Visagino country“. Esate labai laukiami.

Sponsors Rėmėjas Rėmėjas Rėmėjas Rėmėjas