Atlikėjai

Visagino Country 2020

Simple Rednecks (JAV / Vokietija)

Simply Rednecks grupė

Du amerikiečiai 2018-ųjų vasarą Berlyne kartu pradėjo SIMPLY REDNECKS veiklą, dovanojančią klausytojams ne tik puikų pure country ar honky tonk, bet ir nuostabų 70-90-ųjų kantri stiliaus šou.

Danny McMahon (D. Britanija)

Country festivalių nuolatiniams lankytojams puikiai pažįstamas Danny McMahon iš D. Britanijos šiais metais atvyksta ir į Visaginą. Per 2019-uosius jis pasirodė tokiuose festivaliuose kaip Buckle & Boots, The British Country Music, Gloucester Country Music ir daugybė kitų įvairiose pasaulio vietose: Italijoje, Švedijoje, Nešvilyje, Sent Luise ir kt.

Atlikėjas puikiai žinomas iš radijo stočių, kurioms kuria unikalias country-pop dainas. Pasirodžius atlikėjo debiutiniam albumui „Momentarily“ 2017 metų gruodį, prasidėjo koncertinis turas Didžiojoje Britanijoje, kur Danny McMahon grojo kartu daugeliu Našvilio atlikėjų (Charlie Worsham, Dylan Schneider ir Canaan Cox), o 2018-uosius baigė vizitu į Nešvilį tam, kad įrašytų muziką kartu su 5 kartus Grammy nominuotu dainų autoriumi ir prodiuseriu Billy Smiley. Produktyvūs metai lėmė D. Britanijos metų country muzikos atlikėjo titulą ir 2 britų kantri muzikos apdovanojimų nominacijas.

Vienkiemis (Lietuva)

1987 m. rudenį Lentvario kilimų gamyklos kaimo kapela  „Vienkiemis“  buvo reorganizuota į country muzikos grupę, kuriai vadovavo smuikininkas Arūnas Kybartas. Mus šio kolektyvo istorija domina nuo 1987 metų, tačiau gimė jis gerokai anksčiau – 1983 metais Lentvario kilimų gamyklos kultūros namuose, grafo Tiškevičiaus rūmuose. Kapelos repertuarą sudarė lietuvių liaudies dainų aranžuotės, autorinės dainos tame stiliuje ir sceniniai vaizdeliai. Tuo metu „Vienkiemyje“ grojo ir dainavo: Eugenijus Simanonis (gitara, vok.), Dmitrijus Katyšovas (boso gitara), Vitalijus Katyšovas (mušamieji), Arūnas Kybartas (smuikas), Mykolas Nechajus (vok.), Algirdas Barniškis (vok.), Alfonsas Seniūnas (vok.), Vytautas Janušaitis (armonika, lumzdelis, vok.), Henrikas Burauskas (akordeonas).

Pradėjus groti country stiliaus muziką, grupės sudėtis keitėsi. Grupėje pakaitomis grojo Eugenijus Mikšys (boso gitara, vok.), Rimantas Jasenka (boso gitara, vok.), Gintaras Šulinskas (gitara, vok.), Aleksandras Licas (gitara), Edvardas Šinderis (Klavišiniai), Algimantas Ramonas (klavišiniai), Rima Kranauskaitė (vok.)

Grupė „Vienkiemis“ LRT fondams įgrojo kelias valandas muzikos, dalyvavo TV laidose, nufilmavo gyvo garso koncertą, išleido MC „Nuo polkos iki rokenrolo“ 1993, ROMS. Koncertavo daugybėje Lietuvos miestų, Lenkijoje, Vokietijoje, buv. Jugoslavijoje, Rusijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, dalyvavo penkiuose festivaliuose „Visagino Country“, buvo Lietuvos Country Muzikantų asociacijos nariais, ne kartą koncertavo „Juonė Pastuogėje“ ir dalyvavo „Šerifo atostogose“.

Dėl to, buvę grupės nariai, atiduodami pagarbą tiems kurių jau nebėra (tame tarpe ir vadovui Arūnui Kybartui), nutarė atkurti „Vienkiemį“, naudojantis jo repertuaru ir įrašais, aprašymais ir atsiminimais. Pirmasis naujosios grupės „Vienkiemis“ pasirodymas įvyko 2019.05.31d., festivalyje „Ant Rubežiaus“ Šiauliuose.

Apple Jack

Apple Jack pavadinimas daugeliui pirmiausiai asocijuojasi su Dolly Parton daina. Iš tiesų, būtent ji įkvėpė „Apple Jack“ taip pasivadinti beveik 25 metus. Šiai dienai grupė yra viena svarbiausių Rusijos bluegrass/country atlikėjų. Grupės šerdis – 2 patyrę atlikėjai – Dmitry Vakhrameev (mandolina) ir Victor Zadorozhny (bosinė gitara, pritariantis vokalas). Dmitry buvo legendinės grupės Kukuruza, kuri daug koncertavo JAV 90-aisiais, narys. Victor buvo vienas iš pirmų keturių rusų atlikėjų Grand Ole Opry scenoje, grojo su pačiu Bill Monroe. Būgnininkas Vasily Turchak, taip pat „Apple Jack“ veteranas, prie savo senų draugų vėl prisijungė prieš metus. Smuikinikas Igor Pekhov gerai žinomas tarp Rusijos bluegrass/country atlikėjų.

Grupės lyderė – nuostabi atlikėja Elena Mitrukhina – dinamiška, nuostabaus balso savininkė. Jos atėjimas į grupę  atnešė grupei naujų vėjų, charizmos.

„Visagino country“ festivalyje prie grupės prisijungs gitaros virtuozas ir buvęs grupės narys Vladimir Spiridonov, kuris šiuo metu gyvena Berlyne ir koncertuoja su MckinleyBlack, C. C. Adams, Marie Chain Band ir kitais atlikėjais.

Hallur Joensen

Haliu Joensen yra country atlikėjas, gitaristas ir bosistas kilęs iš Farerų salų. 2014 metais tapo geriausiu Farerų salų atlikėju pop/roko kategorijoje. Nuo 2016 iki 2018 metų atlikėjas gyveno Danijoje, kur koncertavo ir įrašinėjo singlus. 2016 metais jo daina SOS From Me , kuriai žodžius parašė Jacob Haugaard tapo populiariausia Danijoje.

Atlikėjas užaugo Klasvik mieste, išmoko groti gitara būdamas 9-ių ir paauglystėje bosine gitara grojo įvairiose grupės, daugiausia roko muziką. Grojo su Farerų salų grupėmis: Heiko, Science Fiction, Blátt, Birds ir Vágsheygafrensarnir. 16 metų su šeima atlikėjas gyveno Esbjerg ir Foldingbro miestuose, kur dirbo statybininku, tačiau nepamiršo ir muzikos, grojo grupėje West & Blus. 2007 metais su šeima grįžo gyventi į Farerų salas.

Tik sugrįžęs į gimtinę atlikėjas išleido pirmąjį albumą, kurį įrašė Nešvilyje, JAV. Debiutinis albumas Pickin‘ Time in Nashville sulaukė šlovės Farerų salose ir tapo perkamiausiu 2008 metais. 2009 metais išleido albumą Smile, o 2011 – Enn stands Hurð min opin – pirmąjį albumą farerų kalba. Kelios dainos tapo populiarios Europos ir Australijos radijo stotyse.

2019 metų pradžioje atlikėjas išleido ketvirtąjį albumą, kuriame Hallur dainuoja su gerai žinomais JAV atlikėjais Bellamy Brothers, Charley Pride, Kris Kristofferson, Bobby Bare, Vince Gill, Dawn Sears. Kai kurias farerų kalba išleistas dainas išvertė į anglų kalbą ir sudainavo su atlikėja Kristina Bærendsen.

Sponsors Rėmėjas Rėmėjas Rėmėjas Rėmėjas