Atlikėjai

Arthur Stulien ir  „The Stage Men“ (Norvegija)

Atlikėjo daina  “Play It Again” laimėjo apdovanojimą “European Country Single of the Year 2020”.

Arthur Stullien dalyvavimas Norvegijos Idol laidoje 2016 ir 2020 metais atkreipė ne vieno klausytojo dėmesį ir jaunas Norvegijos country atlikėjas gavo pripažinimą. Nuo 2016 iki 2018 atlikėjas su grupe grojo daugelyje didžiausių Norvegijos country muzikos festivalių, po jų atlikėjas su grupe pradėjo kurti savo debiutinį albumą, kuriame įrašė 10 savo kūrybos dainų. Albumas “Home” 2019 metais išleistas „grupės“ pavadinimu Arthur Stulien išpopuliarino ir pirmuosius atlikėjo hitus „Anywhere else“ ir „My Kinda Home“, išleistus dar 2017 metais.

Atlikėjas augo muzikantų šeimoje todėl greitai išmoko groti gitara. Savo gimtajame mieste išpopuliarėjo būdamas aštuonerių, grodavo įvairiuose koncertuose ir talentų šou savo gimtąjame mieste Byremo bei kituose pietinės Norvegijos miestuose. Atlikėjas rašo daina nuo 13 metų, dažniausiai dainas rašo su pusbroliu Simon Stulien. Jų dainų stilius ir atlikimas įkvėptas vaikystės herojų Waylon Jennings ir Alan Jackson, Blake Shelton, Brad Paisley ir naujų country muzikos atlikėjų kaip Luke Combs.
2019 metais grodamas Roots festivalyje pietinėje Norvegijoje, atlikėjo pasirodymas jame vadinamas vienu geriausių festivalio istorijoje, Arthur susipažinos su Vidar Dale, kuris prodiusavo 2020 metais išleistas tris atlikėjo dainas. Prodiuseris prisidėjo ir prie solinio Arthur Stuliens albumo išleisto  2021 metais, grojo havajų gitara. Šie trys singlai išpopuliarėjo tarptautinėje muzikos scenoje, grojami daugiau nei 100 šalių radijo stotyse. Play It Again – pirmasis iš trijų singlų sulaukė didžiausios sėkmės, internet platformose kūrinys perklausytas daugiau nei 140.000 kartų. Praėjusių metų gruodį daina paskelbta tarp 50 European Country Music Awards nominantų, Gruodžio pabaigoje daina pateko tarp dešimties finalist ir vėliau paskelbta Metų Country muzikos daina. Arthur atliko dainą gyvai apdovanojimų metu ir buvo pakviestas į Nešvilį dirbti su Scott Scovill. Laimėjęs šį apdovanojimą Arthur užsitikrino naujausios kylančios Norvegijos country žvaigždės vardą.

Naujausias albumas
Tai pirmasis atlikėjo solo albumas, visas jame esančias dainas atlikėjas parašė pats arba prisidėjo prie jų rašymo, albumo prodiuseris Vidar Dale. Pirmąjame savo albume atlikėjas nori papasakoti dalį savo gyvenimo istorijos, dainomis įkvėptomis jo mėgstamiausių atlikėjų, todėl albumą pavadino “Road More Known” (Geriau žinomas kelias). Albumas atrodo kaip tipinis country muzikos albumas – pilnas meilės ir gyvenimiškų istorijų, gerų laikų ir širdgėlos, įsimintinų dainų. Nors albumui didelę įtaką daro 1990-ųjų ir ankstyvų 2000-ųjų muzika, jame išgirsite ir modernų skambesį.

Ateitis
Laimėjus Metų Country muzikos singlo prizą atlikėjui atsivėrė daug durų, išleidžiant albumą Road More Known atlikėjas pradėjo partnerystę su GrassRoots Promotion Nešvilyje. Kartu jie reklamavo albumą country sostinėje, atlikėjo dainas pradėjo groti keletas JAV radijo stočių. Daina “She’ll Be Gone – Radio Edit” atsidūrė Apple oficialiame “New in Country” grojaraštyje, o daina “Ready, Let’s Go Slow” pateko į “New Music Friday” grojaraštį Spotify.  Tai atlikėjui atidarė dar daugiau durų bendradarbiavimui JAV ir Jungtinėje karalystėje, bei kitose šalyse.

„Elektra Band“ (Lietuva)

2017 metais buvo atkurta grupė „Elektra Band“, kurios ištakų reikia ieškoti jau 1977 metais, kuomet Kauno elektromechaninėje gamykloje „Elektra“ susibūrė vokalinis – instrumentinis ansamblis. Tuo metu ansamblis grojo įvairią šokių muziką ir koncertavo šalies miestuose.

Praėjus 40-čiai metų, du buvę ansamblio nariai Edvardas Danielius (bosinė gitara) ir Robertas Jasinskas (klavišiniai) atgaivino ansamblį, kiek pakoreguodami pavadinimą. Taip iš gamyklos „Elektra“ ansamblio atsirado grupė „Elektra Band“.

 Grupėje be minėtų muzikantų – veteranų dar groja ir dainuoja jauni muzikos atlikėjai. Grupės solistės – vokalistės Ema Aukščenytė, Kotrina Dogadajeva ir Evelina Germanavičiūtė jau yra išbandžiusios savo jėgas muzikiniuose konkursuose ir projektuose („Lietuvos balsas“, „Chorų karai“ ir t.t.). Dabar dalyvavimas grupėje yra jų galimybė išbandyti save komandiniame darbe. Gitaristas Vincas Linkevičius sekmingai spėja derinti grojimą grupėje su mokslais ir grojimu folkloriniame ansamblyje. Visiems jauniesiems atlikėjams yra priimtinas muzikos stilius, kurį propaguoja grupė „Elektra Band“.

Grupės programoje – country rock, rockabilly, rock & roll, bugi woogie stiliaus muzika. Ši muzika yra prieinama, suprantama ir jaunam, ir senam, todėl grupės pasirodymų metu retas susilaiko nuo šokio judesių.

Julijos Ritčik Trio(Lietuva)

Julija Ritčik (akustinė gitara, vokalas, dainų autorė)
Justas Jasenka (gitara, vokalas)
Rimantas Jasenka (bosinė gitara, vokalas)

Julija Ritčik – žinoma Lietuvoje atlikėja ir dainų autorė. Kartu su Rimantu ir Justu nuo 2020 m. koncertuoja kaip akustinis trio, nors visi trys muzikantai daugelį metu grojo grupėje „4FUN”, kuri susibūrė 2001 m. Vilniuje ir didžiausio pripažinimo sulaukė 2007 m. atstovaudama Lietuvai „Eurovizijos“ dainų konkurse Helsinkyje. 2007 m. ir 2008 m. „4FUN“ teko garbė groti vienoje scenoje su pasaulinėmis garsenybėmis Joe Cocker bei Katie Melua, atidarant jų koncertus Vilniuje.

Trio muzikantai su įvairiais kolektyvais daugybę kartų dalyvavo tarptautiniuose country muzikos festivaliuose „Visagino Country“ ir „Bauska Country“  (Latvija). Julija ir Rimantas buvo A. Klovos vadovaujamo „Country Blues Session Band“ nariai, su šia grupe koncertavo country festivaliuose Lietuvoje, Latvijoje, Olandijoje ir Lenkijoje, kur 1999 m. laimėjo II vietą konkurse “Country Europa” “Piknik Country Mrągowo” festivalyje. 1998 m. Julija Ritčik pelnė Lietuvos Country Muzikantų Asociacijos (LCMA) geriausios vokalistės apdovanojimą, „4FUN“ – geriausio 2001-2003  m. debiuto LCMA apdovanojimą, o 2004 m. „Visagino Country“ generalinio rėmėjo specialųjį apdovanojimą „Aukštaitijos dvasia“.

Trio repertuaras platus ir neapsiriboja vieno muzikinio stiliaus rėmais, o country muzika užima jame svarbią vietą – kolektyvas atlieka tiek originalias dainas, tiek žinomus country muzikos hitus lietuviškai ir angliškai.

Virgis Stakėnas (Lietuva)

Festivalio signataras ir himno autorius.
1 žmogus, 1 gitara, 1 skrybėlė.
Dirba selfiams „Country Tėvo“ vardu.


https://www.vle.lt/Straipsnis/Virgis-Stakenas-125852
https://www.facebook.com/DRAMBLYSVS/
https://www.instagram.com/virgisstakenas/
https://open.spotify.com/artist/7sRVOtijiWWEjkCFrufjHo
https://www.youtube.com/channel/UCldmVQRnFb-ALmHFRWvXSKw

„Liane Edwards Band” ir „The Dust Raisers“ (JAV / Prancūzija)

Liane Edwards gimė Šiaurės Karolinos valstijoje, užaugo muzikantų šeimoje, pirmieji atlikėjos pasirodymai vyko pietų baptistų bažnyčiose jai būnant 7-erių. Į Prancūziją Liane atvyko 90-aisiais ir čia sutiko geriausius Prancūzijos muzikantus, kurie lydi ją jau daugelį metų. Kartu jie koncertuoja jau beveik 20 metų ir surengė daugiau nei 3000 pasirodymų Prancūzijoje, Belgijoje, Šveicarijoje, Ispanijoje, Nyderlanduose, Škotijoje, Lietuvoje ir JAV. Į savo atliekamą country muziką atlikėjai prideda ir roko garsų, šis stebinantis mišinys keičia klausytojų požiūrį į country muziką. Tai yra jų sėkmės priežastis.

Naujas albumas Raisin‘ Dust dar vienas grupės energijos ir puikios kūrybos pavyzdys. Unikalus grupės skambesys ir muzikoje jaučiamos išgyvenamos emocijos priverčia atlikėją pastūmėjo į ribų ir savęs atradimą.

Septintą savo albumą atlikėja kūrė su garsiausiai country kūrėjais, kurie padėjo atskleisti nuostabų jos talentą. Tuzinas naujojo albumo dainų įrodo kaip atlikėja patobulėjo per 20  savo karjeros metų. Atilkėja stebina savo gyvo pasirodymo vokalais ir puikia jaučia ko nori klausytojai.

Liane Edwards turi daugybę gerbėjų tačiau šiuo albumu ji siekia pervilioti klausytojus į country muzikos gerbėjų gretas.

„Midnight Special“ (Lietuva)

„Midnight Special“ – senų laikų muziką mėgstančių ir gyvai ją atliekančių muzikantų grupė susikūrusi 2014 metų liepą. Grupė atlieka tradicinę Amerikos liaudies muziką – dainas pasakojančias apie žmonių gyvenimus. 

Žanras: Bluegrass, Blues, Gospel, American folk, Traditional.

Bluegrass – muzika gimusi XX amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje JAV, sėmusis įtakos iš anglų ir airių išeivių folkloro, o vėliau susiliejusi su jazz ir blues muzikos įtakomis“.

„Ramblin Boot’s“ (Olandija)

Šiuo metu sėkmingiausia, sparčiai besivystanti kantri grupė Europoje yra „Ramblin’ Boots“ (Olandija).

„Ramblin’ Boots“ atgaivina seną gerą, tradicinę, širdžiai mielą kantri muziką, vokalo harmoniją, nuostabų steel gitaros skambesį, smuiko graudenimą ir puikias gitaros vibracijas. Grupės melodijos sugrąžina prie kantri muzikos šaknų gaiviu nauju balsu.

Danny Kensy (JAV)

Tai gerai JAV ir Europoje žinomas muzikantas. Jo dabartiniai singlai populiarūs Jungtinėse Valstijose. „Neon Glow“ iš karto pateko tarp „Music Row Breakout Chart“ 100 geriausių singlų. Antrojo disko „Radio Back“ daina pateko tarp populiariausių 60 „Music Row Breakout Chart“ ir „TRACtion True Indie Chart“ tarp 20 geriausių. Danny ir toliau kuria dainas, kurios nuolat patenka tarp geriausių dainų įvairiuose chart’uose. Kas dar gali lipti ant scenos ir groti 4 valandas iš eilės kiekvieną vakarą? Žinoma Denny Kensy. Jis yra vienas užimčiausių ir darbščiausių kantri muzikos vaikinų ir jo pasirodymai tai įrodo. Koncertavęs tokiuose svarbiuose renginiuose kaip Karolinos kantri muzikos festivalis ir K95 kantri festivalis, Danny nėra svetimas publikai. Jis grojo kartu su tokiomis kantri muzikos žvaigždėmis, kaip Brad Paisley, Rascal Flatts, Brothers Osborne, Travis Tritt, Randy Travis, Dan & Shay, The Charlie Daniels Band, Dierks Bentley, Sara Evans, Big & Rich, Marty Stuart, Tracy Byrd, Joe Nichols, Jimmie Allen, High Valley ir kt. Nesvarbu, ar tai solo, trio ar penkių dalių pasirodymas su savo grupe „Cedar Creek“ Danny kasmet surengia daugiau nei 200 pasirodymų! Ir tai dar ne viskas, ką daro Danny! Jis, kaip dainų kūrėjas buvo apdovanotas „The Billboard Song Contest“, „The Great American Songwriting Contest“, „The International Songwriting Contest“, NSAI konkursuose. Juosė jis laimėjo apdovanojimą už „Modern Country Rising Star“. Tad kviečiame atvykti į festivalį gyvai pamatyti ir išgirsti jauną, bet jau nusipelniusį pagyrų vaikiną Denny Kensy.

Jake Lindholm (Švedija)

Pristatome jauną ir puikų atlikėją Jake Lindholm iš Švedijos. Jake Lindholm yra jaunas talentingas dainininkas ir dainų autorius. Savo balsu, kuris skamba kaip Johnny Cash ir Jason Mraz mišinys, jis sujungia kantri, folk ir pop muziką į šiuolaikišką ir unikalų skambesį. Jake visada stengiasi vienaip ar kitaip paliesti klausytoją. Tam reikia dainų su istorija ir prasmėmis, kurias jis visada stengiasi sukurti. Ir jam tikrai tai gerai sekasi. Jake užaugo žirgų rančoje Švedijos pietuose ir tai labai prisidėjo prie Jake susidomėjimo kantri muzika. Jau mokykloje kantri muzika iš tikrųjų tapo didele jo muzikinės karjeros dalimi. Nuo tada Nešvilis niekada nebuvo toli tiek fiziškai, tiek muzikos prasme. Jo solo debiutas įvyko 2018 m. su singlu „Already Gone“. Dainą parašė kartu su dainų autore ir drauge Amalia Bosma, o prodiusavo singlą kitas artimas draugas Andrea Eriksson.

Deina Kučinskaitė (Lietuva)

Deina daugelio nacionalinių ir tarptautinių vokalo konkursų ( Muzikos Talentų Lyga, Ryga Symphony , Rock in Summer) laureatė, baigusi dainų rašymo bakalauro studijas Londone. Koncertavo ne tik daugelyje Europos šalių, bet ir tolimajame Tailande, Meksikoje, Peru. Turėjo galimybę atlikti dainas su tokiais pasaulinio garso atlikėjais kaip Airijoje gerai žinoma Lisa Canny bei grupės One Direction buvusiu muzikos vadovu Jon Shone. Kartu su kantri muzikos atlikėja Hannah Rose Platt parašė daug bendrų dainų, taip pat prisidėjo prie Kleoniki singlo „Femer Fire“ kūrybos, kuris pateko į Graikijos klausomiausių dainų dešimtuką.

Šiuo metu jaunoji atlikėja įrašo savo debiutinį albumą, kuris jau netrukus bus išleistas.

„Old Johny’s Crew“ (Vokietija)

2013 m. balandis – Kas galėjo pagalvoti, kad keturi darželio draugai iš Walkersbach vieną dieną kartu pateks į kalėjimą…

 Vis dar akivaizdžiai nesuprantami Alex, Philipp, Ben ir Axel, kaip naujai įkurta grupė Old Johnny’s Crew, pirmą kartą pasirodo Štutgarto kalėjime: mažas, bet puikus akustinis rinkinys, sudarytas iš spalvingų dainų koverių derinio.  Jau ten vaikinai gali įtikinti savo lengvabūdžiu, nuoširdžiu, niekada per daug rimtai nepriimančiu būdu.

 Po to seka vis daugiau mažų ir didelių pasirodymų, o pirmosios nuosavos kompozicijos vokiečių ir anglų kalbomis jau nelaukia.  Kantri-folk žanras vis labiau įsitvirtina kaip grupės muzikiniai namai.  Pirmasis albumas „Four Days A Week“ buvo išleistas 2015 m., kuris buvo įrašytas draugo rūsyje, tačiau jau pademonstravo jaunos grupės potencialą ir muzikinį universalumą – linksmu gyvu pasirodymu ir savo pačių atliekamomis šviežiomis dainomis jie pripažino Country. Muzikos apdovanojimas Pullman City Bavarijoje.  Paskui intensyviai gastroliavo, su nuosavu grupės nameliu ant ratų, traškūs remštaliečiai keliavo ne tik per Vokietiją, bet ir į Latviją, Lenkiją, Italiją ar Belgiją, norėdami užkariauti ir ten esančių gerbėjų širdis.

 Per pastaruosius dvejus metus grupė šiek tiek pasitraukė iš viešumos, siekdama dar intensyviau susikoncentruoti į savo meninę veiklą.  Štai – 2020 metais pagaliau pasirodys ilgai lauktas antrasis albumas.  Ne tik gamybos technologijos, bet ir dainų kūrimo bei aranžuotės prasme „Old Johnny’s Crew“ puikiai išsivystė, išlikdami ištikimi savo neabejotinoms šaknims.  Vokiškų ir angliškų tekstų istorijos kilusios iš kasdienybės su visais peripetijomis.  Lengvumas, linksmumas ir vakarėlio nuotaika randa savo vietą lygiai taip pat, kaip ilgesys, vienatvė ar tragiška meilės istorija.  Be to, Benas iškeičia savo kajoną į būgnų komplektą, o Christophas, kuris jau įrašė ir prodiusavo pirmąjį albumą, prisijungia kaip bosistas.  Tačiau nepaisant to, ar jie koncertuoja jaukioje, dūminėje užeigoje, ar didelėje festivalio scenoje, OJC pasižymi išskirtine instrumentų įvairove, kuri taip pat linksmai sukasi ratu, bei pagrindinio vokalo pasiskirstymas tarp trijų dainininkų.  Šie visiškai skirtingi charakteriai turi įtakos ir dainų pasirinkimui bei suteikia daug įvairovės ir vienokių ar kitokių staigmenų.

Sponsors Rėmėjas Rėmėjas Rėmėjas Rėmėjas