Atlikėjai

Martha Fields band (JAV/Prancūzija)

Martha Fields – muzikantė, dainininkė turinti indėnų kraujo, kaitins kraują ir mums 28-tajame „Visagino country“ festivalyje. Marthos muzikinės šaknys kilusios iš Teksaso, Oklahomos valstijų ir Apalačių genties. Atlikėjos muzika atspindi jos įvairialypę DNR, tiesia kelią į amerikana stiliaus muziką.

Martha gimė „su roots muzika kraujyje“. Ji kilusi iš plačios apalačių muzikantų giminės, kilusios iš rytinio Kentukio ir vakarų Virdžinijos. Ji sujungia savo teksasiečio tėvo ir apalačės mamos įtaką į aistringą ir jaudinantį žanrų mišinį. Gitara Martha išmoko groti savarankiškai, būdama jauna pradėjo rašyti dainas ir scenoje grojo su tokiomis legendomis kaip Ricky Lee Skaggs ir Merle Travis.

2021 metų birželį Martha išleis savo ilgai lauktą albumą Headed South (Keliaujant į pietus). Festivalio žiūrovai jį tikrai galės įsigyti festivalyje. Paskutiniai atlikėjos albumai Southern White Lies ir Dancing Shadows sulaukė daugybės puikių atsiliepimų ir EuroAmericana topuose pateko į geriausių albumų dešimtuką.

Grupė koncertavo visoje Europoje, nuo Didžiosios Britanijos iki Prancūzijos, Ispanijos, Nyderlandų, Belgijos, Italijos, Šveicarijos ir Lietuvos. Atlikėja grojo prestiziškiausių country/americana festivalių scenose: Southern Fried (Perte, Škotijoje), Country2Country (Londone, Didžiojoje Britanijoje), Craponne sur Arzon, Glasgow Americana ir daugelyje kitų. Jos gyvybingas balsas, emocinis tyrumas, beribė energija ir puiki grupė, nepalieka abejingų. Nepraleiskite jų pasirodymo „Visagino country“ festivalyje.

Danny McMahon (D. Britanija)

Country festivalių nuolatiniams lankytojams puikiai pažįstamas Danny McMahon iš D. Britanijos šiais metais pagaliau atvyksta ir į Visaginą. Per 2019-uosius jis pasirodė tokiuose festivaliuose kaip Buckle & Boots, The British Country Music, Gloucester Country Music ir daugybė kitų įvairiose pasaulio vietose: Italijoje, Švedijoje, Nešvilyje, Sent Luise ir kt.

Atlikėjas puikiai žinomas iš radijo stočių, kurioms kuria unikalias country-pop dainas. Pasirodžius atlikėjo debiutiniam albumui „Momentarily“ 2017 metų gruodį, prasidėjo koncertinis turas Didžiojoje Britanijoje, kur Danny McMahon grojo kartu daugeliu Našvilio atlikėjų (Charlie Worsham, Dylan Schneider ir Canaan Cox), o 2018-uosius baigė vizitu į Nešvilį tam, kad įrašytų muziką kartu su 5 kartus Grammy nominuotu dainų autoriumi ir prodiuseriu Billy Smiley. Produktyvūs metai lėmė D. Britanijos metų country muzikos atlikėjo titulą ir 2 britų kantri muzikos apdovanojimų nominacijas.

Matthew Steinfeld (JAV)

Kilęs iš Arkanzaso, Mattas yra dainininkas ir dainų autorius, pasirengęs kurti tradicinę kantri muziką, grojamą gitara ir armonika. Nuo pat ankstyvo amžiaus tėvų paltų spintoje radęs seną flamenko gitarą, jis dešimtmečius grojo senas šalies dainas prie laužo ir giesmes bažnyčioje. Nors dauguma jo dainų balansuoja tarp dėkingumo ir apmąstymų, jos vaizduoja perspektyvą, kurią įgyja tik praradimas, skausmas ir noras kažko geresnio. Jis ir toliau palaiko ryšius su savo auditorija naudodamas autentiškus tekstus, nuoširdžias melodijas, pietietiško tenoro balsą ir tradicinių įgūdžių išmanymą. Nors jis rašė dainas ir kūrė demonstracines medžiagas, kurios augo kaip pomėgis, jis neseniai parašė ir įrašė du albumus 2020 m., o trečiasis bus 2021 m.

Ansamblis JONIS (Lietuva)

Ansamblis „Jonis“ pirmuosius muzikinius žingsnius skaičiuoja nuo 1984 metų. Jų repertuare skamba pačių muzikantų sukurtos autorinės dainos ir instrumentiniai kūriniai, lietuvių liaudies aranžuotos dainos ir užsienio autorių kūriniai, atliekami bluegrass stiliumi su tik šiam ansambliui būdingu skambesiu. Per tuos metus išleisti 22 audio ir 2 video albumai, dalyvauta įvairiuose folk ir kantri muzikos festivaliuose užsienyje ir Lietuvoje, pabuvota su soliniais koncertais JAV, Vokietijoje, Suomijoje, Lenkijoje, Airijoje, Anglijoje ir kaimyninėse šalyse. Grupės muzikantų iniciatyva 1994 metais Šiauliuose įkurtas muzikinis klubas- smuklė „Juonė pastuogė“, kuriame kelis vakarus per savaitę skamba gyva muzika. Festivalyje „Visagino Country 2021“ ansamblis  žada pagroti „Jonio“ naujesnes ir populiaresnes dainas bei pasaulio kantri muzikos koverius.  

Virgis Stakėnas (Lietuva)

#kantritevas M.A.M.A. apdovanojimų nominantas #virgisstakenas

50 metų kūryboje; 345 opusų muzika ir tekstai, 5 didelių festivalių krikštatėvis – prodiuseris; 20 muzikos albumų; 150 didelių festivalių ir 3000 koncertų šalyje-Europoje-Amerikoje; 280 autorinių laidų nacionaliniame radijuje… Dar: 6 gitaros, 3 anūkai, minia fanų, krūva mokinių…

#arturaspetruoka Multiinstrumentalistas. Gitaros-akustinė, dobro, ukulelė, pedalsteel, elektrinė, bosinė; Klavišiniai-el.vargonai, akordeonas, armonika; Styginiai-mandolina, bandža, kanklės; Mušamieji-būgnai, džembė, perkusija. Lūpinė armonikėlė ir vokalas. Visa tai gaiviai-įdomiai-vertingai papildys-praplės Virgio specialią programą festivaliui.

„Ukus in Fabula“ (Italija)

„Ukus in Fabula“ yra Italijos grupė, kurioje muzikantai groja tik su ukulėlėmis.  Grupė yra koncertavusi daugelyje pasaulio šalių – Australijoje, Izraelyje, Lietuvoje, Vokietijoje, Latvijoje, Čekijoje, Suomijoje, Austrijoje ir Škotijoje.

Būdami labai talentingi muzikantai gerai įvaldė ukulėle grojimo techniką, turi daugybę muzikos idėjų. „Ukus in Fabula“ groja įvairių žanrų muziką nuo regio iki rock, nuo pop iki country muzikos, groja savo sukurtus, ir visiems žinomus hitus. Dažnai nustebina klausytojus netikėtomis kombinacijomis. Visą šou ant scenos kuria keturi profesionalūs muzikantai. Visi dainuoja ir groja boso, tenoro ir soprano ukulėle, kazoo ir kojiniu būgnu.

Išraiškingas muzikos garsų mišinys, muzikos spalvingumas ir atlikėjų asmenybės „Ukus in Fabula“ daro eklektiška ir unikalia grupe. Klausant jų galite išgirsti klasikinį ir tradicinį akustinį kvartetą arba rock grupę ir dar daugiau.

„Alabama (Lenkija)

Alabama grupę sudaro keturi nariai Andrzej Samson, Grzegorz Kopka, Staszek Krzemiński ir Krzysiek „Edi“ Dyczkowski.

Grupė susibūrė 1995 metais kaip dainuojančių gitaristų duetas, vėliau tapo trio ir dar po metų prie grupės prisijungė būgnininkas.Nuo to laiko grupės formatas nesikeitė ir jie kartu koncertuoja įvairiuose Varšuvos baruose ir lauko koncertuose Lenkijoje.

2008 metų pradžioje grupė išleido gyvo garso albumą „Alabama Band Live“ įrašytą koncerto Śródmieście kultūros centre Varšuvoje.

Alabama laimėjo naujo atlikėjo nominaciją  2009 metais ir metų grupės bei metų instrumentalisto (gitaristas Grzegorz Kopka) 2017 metais Dyliżanse Plebiscite apdovanojimuose.

Grupė Alabama viena geriausių grupių Lenkijos country muzikos scenoje. Daug metų patirties, aistra ir kantri muzikos šaknų supratimas grupės koncertams suteikia gerą energiją ir garantuoja žiūrovams gerai praleistą laiką.

Paskutiniuosius 10 metų grupė groja didžiausiuose Lenkijos country muzikos festivaliuose („Czyste Country“ Festival, Country & Folk Festival, Twinpigs Country Festival) taip pat festivaliuose Lietuvoje, Slovakijoje, Čekijoje ir Vokietijoje. 

Grupės repertuare išgirsite įvairios kantri muzikos: nuo gerai žinomų Hank Williams, Johnny Cash, Bill Monroe, John Denver and Ricky Skaggs kūrinių iki honky-tonk klasikos ir grriausių country-rock hitų (The Eagels, Mark Knopfler, Lynard Skynard).

Fire Unseen (Lietuva/Latvija/Brazilija)

Išskirtinė grupė – Fire Unseen. Grupę sudaro draugai iš trijų šalių – Lietuvos, Latvijos ir Brazilijos. Kiekvienas narys grupei suteikia spalvingą muzikinį foną: tai ir rokas, ir bliuzas, ir bosa nova, ir pankrokas, ir metalas, klasika ir, žinoma, country bei bluegrass stiliai.Kaip sako patys atlikėjai – jie užkurs tokią muzikinę ugnį, kurią bus sunku užgesinti.

Sheman Tan (Malaizija)

Sherman Tan yra artistas, muzikantas ir stipraus balso savininkas kilęs iš Malaizijos. Per 25-kerius karjieros metus jis laimėjo ne vieną konkursą: tokius kaip Calsberg „Top of the pubs“ čempionas, taip pat laimėjęs „The One“ konkursą, apkeliavo muzikiniu turu visą Pietryčių Aziją su gerai žinomu pasaulyje ‘Hard Rock Cafe’ tinklu. 

Dabar Sherman Tan gyvena Lietuvoje, koncertuoja ir kuria savo muziką.  Sherman Tan savo charizmatiškumu ir stipriu balsu pavergia publiką, taip pat vienintelis Lietuvoje groja gitara „Finger Style“. Jo programoje išgirsite jo kūrybos dainas bei gerai žinomus pasaulio hitus.

Scenoje dabar matysite Bernardą Tomaszevicz – Būgnai, taip pat Rimą Gaižutį – elektrinė gitara ir žinoma nepakartojamąjį Sherman Tan!

Willie Jones All Star Band (JAV/Vokietija)

Willie Jones yra amerikiečių atlikėjas ir dainų autorius, pradėjęs dainuoti ir šokti būdamas 6 metų bendruomenės teatre Niuingtono Konektikute.

Paauglystėje ir studijų metais Willie Jones buvo gerai žinomas vietinio roko, bliuzo ir „bluegrass“ grupių dainininkas ir bosistas. Devintajame dešimtmetyje Vokietijoje Willie subūrė ir grojo su geriausiais Vokietijos, Europos ir JAV atlikėjais, įskaitant Billy Yates, Emmy Lou Harris Hot grupę, 3 kartus „Grammy“ laimėtoją, Johną Ely, Jerry Douglasą, Byroną Berline, Johną Andersoną ir Vokietijos žvaigždes, įskaitant: Guntheris Gabrielis ir Klaudia Kouric.

„WJ All-Stars“ Wolfgang Goehringer groja gitara. Wolfgang buvo populiarus sesijų gitaristas Vokietijoje nuo devintojo dešimtmečio pradžios ir grojo su geriausiais JAV ir Europos kūriniais, įskaitant „Oak Ridge Boys“, „Box Car Willie“, John Ely, Billy Yates ir kt. Willie ir „Wolfie“ grojo kartu nuo 1996 m. su legendine vokiečių/amerikiečių grupe „Shady Mix“, kol grupė iširo 2002 m. Jie toliau dirbo duete, trio ir 4 dalių „All-Star“ grupėje.

Kitas ilgametis bendradarbis su Willie yra Vokietijos sesijos gitaristas Nr. 1, Juergen Hoffman, grupėje groja kartu su sūnumi Paulu Hoffmanu, grojančiu būgnas.

Sponsors Rėmėjas Rėmėjas Rėmėjas Rėmėjas