Grįžti į visus įvykius
SUSITIKSIME 2017 METŲ RUGPJŪTĮ!

SUSITIKSIME 2017 METŲ RUGPJŪTĮ!

2016.09.08

Kantri mėgėjai savaitgalį siautė Visagine

Saulėtą ir šiltą savaitgalį Lietuvos ir užsienio kantri entuziastai ir gyvos muzikos gerbėjai rinkosi į tradicinį, tarptautinį „Visagino country“. 23 kartą organizuojamame renginyje koncertavo grupės iš 9 valstybių. Tris dienas vykęs renginys šiemet sulaukė daugiau dalyvių nei prieš metus, o muzikantai, pakerėti itin atsidavusios publikos jau iškart bandė užsirezervuoti vietas ant scenos kitų metų festivaliui.

Lenkai išvažiavo pasisėmę idėjų

„Muzikos atlikėjų šiemet turėjom pačių įvairiausių ir kantri stilių buvo galima išgirsti su pačiais įvairiausiais „prieskoniais“. Gerų žodžių sulaukėme ir girdėjo iš įvairaus amžiaus ir pomėgių melomanų. Nors prieš festivalį buvo kiek nedrąsu, nes pakeitėme renginio vietą ir sugrįžome prie pat miesto stadiono, bet tai pasiteisino. Erdvės netrūko, palapinių miestelis ir visos pramogos buvo vietoje. Festivalyje pirmą kartą dalyvaujantys muzikantai neslėpė susižavėjimo“,  – pasakojo renginio organizatorė Elena Čekienė.

Ne paslaptis, kad viena iš aktyviausių festivalių lankytojų dalis – kitų festivalių organizatoriai. Jie ne tik patys kritiškiausi, bet ir atidžiausiai renginį stebintys ir vertinantys dalyviai. Amerikietis Carltoon Moody neslėpė susižavėjimo renginiui ir tikino, kad jis kur kas įspūdingesnis už Mrangowo festivalį, vykstantį Lenkijoje.

Kad šių metų „Visagino country“ sugebėjo sau kartelę iškelti dar aukščiau pažymėjo ir Uldis Ozolinš, Latvijoje vykstančio „Country Island“ festivalio organizatorius, kuris dar nepraleido nei vieno Visagine vykstančio kantri festivalio.

„Iki šiol buvau visuose „Visagino country“ festivaliuose, jie ir ankščiau stebino ir žavėjo, bet tokio aukšto lygio festivalio dar nebuvau matęs“, – pasakojo kantri muzikos ir festivalių entuziastas.

Dalyvių dėmesio sulaukė naujoje vietoje išplėsta ir įvairesnė mugė, atrakcionų zona. Šiemet čia pramogų buvo ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Latviui pritarė ir Lenkijoje pagal „Visagino country“ modelį pradėto rengti festivalio „Pure country“ organizatorius Michael Lonstar. Pasak jo, kiekvienais metais atvykęs į Visaginą jis vis randa kažką naujo ir ypatingo, ką norisi parsivežti į savo festivalį. Keletą naujovių pritaikys ir savo kitų metų festivalyje.

Organizatorius iš karto pasiekė dėkingų žiūrovų žinutės, kurie dėkoją už renginį pabrėždami jo gerą organizavimą, puikias grupes, skanų maistą ir įvairiapusę mugę.

Paskutiniai ant scenos lipę austrai „Nashville“ jau prašė organizatorių juos pasikviesti koncertuoti ir kitais metais.

Muzika – įvairiems skoniams

Renginio svečiai galėjo išklausyti pačių įvairiausi kantri stiliaus atmainų. Penktadieni pirmieji ant scenos lipo jaunieji ukrainiečiai – „Fira“. Po jų Lietuvės Alvitos Timašiovos ir latvių „New day“ projektas, kuriuos ant scenos po valandos pakeitė kita latvių grupė – „Flame & The Rolltones“. Po 22 valandos, pradėjus temti modernią kantri pakeitė klasikinio skambesio atlikėjai – kanadietis Julian Summers ir prancūzas Kevin Buckley su „The Yee – Haw Band“. Vakarą užbaigė energingieji „Country Hell“ ir „Kukurūza“ iš Rusijos.

Po šeštadienio dienos linksmybių, 143 baikerių bei kitų įdomių automobilių parado, kuriame dalyvavo festivalio organizatorė Elena Čekienė ir renginio garbės pirmininkė, Visagino merė Dalia Štraupaitė ir gyvų paskaitų „Kantri muzikos legenda – Henkas Wiljamsas“ bei „Kantri muzika ir Amerikos kultūros istorijos“, vakare prasidėjo didysis antros dienos koncertas.

Vakarą pradėjo „Feather Grey“ projektas iš Lietuvos, po jo ant scenos lipo „Duo Ro“ iš Rusijos. Jaunąjį duetą žiūrovai išsikvietė dar kartą lipti ant scenos.

„Mūsų karjeroje, kad festivalio metu dar kartą liptumėme ant scenos, žiūrovų prašymu, nėra buvę. Puikūs įspūdžiai iš šio festivalio“, – pasakojo  Roman Palmov.

Netradicinį kantri stilių pademonstravo lenkai „Whiskey River“. Po V. Stakėno pasirodymo ant scenos lipo „Creedance tribute“ iš Lietuvos. Vėliau žiūrovai sulaukė tikro kantri klasiko, amerikiečio Carlton Moody pasirodymas. Vakarą užbaigė austrų grupė „Nashville“.

Daugėja žiūrovų ir skrybėlių

„Renginio tėvu“ tituluojamas, Virgis Stakėnas pastebėjo, kad šiemet festivalyje pasirodė kone penktadaliu daugiau skrybėlėtų žiūrovų, o baigiantis festivaliui buvo pasiektas ir himnu laikomos dainos „Seni draugai“ rekordas.

Šiemet „Seni draugai“ daina skambėjo net 6 kartus ant scenos ir dar vieną užkulisiuose. Labai geras jausmas matyti ir girdėti tiek muzikantus, kurie save atidavė koncertuodami ant scenos, tiek ir susirinkusius žiūrovus vos ne choru atliekančius šią dainą. Jautėsi stiprus bendrumo jausmas ir tai labai džiugino“, – pasakojo V. Stakėnas.

23-asis Tarptautinis muzikos festivalis „Visagino country“ įrodė, festivalis gyvas, įdomus, susilaukiantis žiūrovų ir kaskart bandantis sublizgėti naujomis spalvomis ir gaidomis.

Giliai po vidurnakčio festivalio organizatoriai atsisveikino su žiūrovais ir pažadėjo, kad 2017 metų rugpjūtį jie vėl visus pakvies jau į 24-tą „Visagino country“ festivalį.

Rėmėjai Rėmėjas Rėmėjas Rėmėjas Rėmėjas