Grįžti į visus įvykius
SUSIPAŽINKITE – FESTIVALIO VEDĖJAS SAULIUS TUČKUS

SUSIPAŽINKITE – FESTIVALIO VEDĖJAS SAULIUS TUČKUS

2017.07.04

Kaip aš atradau Country muziką

Buvau paauglys, kai klausydamas Lenkijos radijo laidą „Lato z radiem“ („Vasara su radiju“), kuri skirtingai nuo sovietinių radijo stočių, grodavo daug įdomesnę muziką, išgirdau Kenny Rogers „Lucille“. Ir užkibau.

Tas barzdotas dėdė ir buvo pradinis laiptelis link country muzikos. Jau ausis atskirdavo specifinį jos skambesį. Vėliau buvo Dean Reed – „raudonasis“ amerikietis, Vytautas Babravičius – Simas, Virgis Stakėnas…

Ypač žavėjausi bandžos garsais, nes tai buvo neįprastas instrumentas ir jį galėdavau išgirsti tik country muzikoje.

Mano kelias į „Visagino Country“

Puikiai prisimenu tą karštą vasaros dieną, kai dažydamas tėvų sodo namelį išgirdau per radiją reklamą kviečiančią į „Visagino country“. Žemėlapyje susiradau Sniečkaus gyvenvietę, nes niekada ten nesu buvęs. Kartu vykti pasiūliau savo būsimai žmonai Egidijai, kuri, pasirodo, irgi buvo susidomėjusi šiuo festivaliu.

Po to buvo pučas, kelios dienos laukimo ar bus festivalis? Gera žinia buvo ir tai, kad pučas žlugo, ir tai, kad festivalis bus!!!

Kelionę pradėjau iš savo gimto Jurbarko. Tuo metu su transportu buvo liūdna, tai pasirinkom „tranzuoti“… Kiek ir kokių transporto priemonių išbandėm nepamenu, bet festivalį pasiekėm jau sutemus. Važiavom gal kokias 5 valandas. Pakeliui sutikome grupelę atvykėlių, kurie blaškėsi nerasdami kelio iki stadiono. Ir tada aš tapau vedliu, nes supratau, kad reikia eiti kryptimi iš kur skamba muzika, country muzika.

Tai buvo pirmas mano gyvenime festivalis – su miegojimu palapinėje, su šokiais iki nukritimo, su gausybe naujų draugų – bendraminčių.

Bet nė už ką nebūčiau patikėjęs, kad festivalis taps neatsiejama gyvenimo dalimi, kad čia važiuosiu su savo vaikais, čia užgims Country klubų judėjimas, kuris dešimtmetį vienys šimtus country muzikos mylėtojų ir niekaip neįsivaizdavau, kad čia sugrįšiu dar 20 kartų.

Dabar, po tiek festivalių, po tiek nuotykių ir nuostabių atradimų, galiu drąsiai pasakyti, kad esu dalis „Visagino country“ festivalio, o festivalis yra dalis manęs.

 

Rėmėjai Rėmėjas Rėmėjas Rėmėjas Rėmėjas